Pazar, Ekim 20, 2019
   
YAZI BOYUTU
  • ataturk
  • anitkabir
  • turkey
Pazar, 26 Ağustos 2012 01:23

Gömeç'te Tarihi Buluşma

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Gömeç, bayramın ikinci günü tarihi bir buluşmaya sahne oldu. Şu an belediye binası olarak hizmet veren Gömeç Merkez İlköğretim Okulu 1971-1976 dönemi öğrencileri, mezuniyetlerinden 36 yıl sonra sınıf öğretmenleri Ali Mantar ile buluştu.

Bu organizasyon için yurdun çeşitli yerlerinden gelen dönem öğrencileri, Gömeç'te ikamet eden arkadaşları ile Gömeç Şehit Üsteğmen Saadettin Baycan  Park'ında buluştu. Süpriz niteliğinde hazırlanan bu organizasyon için sınıf öğretmenleri Ali Mantar ikamet ettiği Ayvalık'tan buluşma noktasına getirildi. Yıllar sonra gerçekleşen bu kucaklaşmada çok duygulu anlar yaşandı.

Topluluk, Gömeç Şehit Üstteğmen Saadettin Baycan Parkı'nda kısa süren ayaküstü sohbetinde ertesinde öğrencilik yıllarının geçtiği tarihi Gömeç Belediye Binası'na geçti. Bina merdivenlerinde günün anısına fotoğraf çekiminin ertesinde şu an belediye hizmetlerinin yürütüldüğü sınıflarını gezerek okullarından ayrıldılar.

Daha sonra  Gömeç Meriç Restuarant'a geçen topluluk orada akşam yemeği yedi. Oldukça sıcak ve samimi bir sohbet ortamında geçen gecenin sonunda öğrenciler, sınıf öğretmenleri Ali Mantar'a bir şilt sundular. Yapılan konuşmada;  "öğretmenimizin bizleri yaşama hazırlamak için gösterdiği özverinin geçte olsa farkına vardık. Hepimizin Ali Mantar'ın öğrencisi olmanın gururu yaşıyoruz. Bizler için yaptıklarının hakkını ödeyebilmemiz çok zor" dediler.

Yıllar sonra bir araya gelen topluluk bu tür organizasyonları gelecek yıllarda da tekrarlamanın sözünü vererek ayrıldı.

Okunma 6795 defa

Yorum Ekle

(*)işaretli alanlar zorunludur.Temel HTML kodlar geçerlidir.

Giris

Son Mesajlar

ugur
Merhaba Süleyman Özgür Alan Benim İle İletişime Ge...
arif tezcan
sayın hocam:
1-yeni kurulan ilçeler nikah memurlu...
yavuz
Sayın Hocam,Belediye Başkanları kent konseylerine ...
altın fiyatları
446860
BugünBugün135
DünDün229
Ziyaretci: 5